Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

Blog Yazarlığı Nedir?

Bloglar; bilgi sahibi olabilmek, eğlenebilmek, gündemi takip etmek ve eğitim alabilmek için ziyaretçilerin sıklıkla uğradığı ve sevdiği internet sayfalarıdır. Web sitelerinin ‘blog’ bölümlerine düzenli olarak, özgün ve SEO uyumlu site içerikleri üretip yayınlamaya ise blog yazarlığı denir.

Blog sayfaları sayesinde, onlarca reklam vererek bile ulaşamayacağınız organik trafiğe erişebilir, sayfanızı seven ve takip eden bir topluluk oluşturabilirsiniz. Tabii ki bunun için blog yazılarınızı en iyi şekilde oluşturabilmeli ve amacınıza uygun olarak dizayn etmelisiniz.

Sizlere sunduğum blog yazarlığı hizmeti kapsamında sektörünüze uygun, ziyaretçilerinizi arttıracak, SEO uyumlu makale kuralları çerçevesinde, özgün ve doyurucu blog içerikleri oluşturuyor, bloglarınızda içerik editörlüğü yapıyorum.

 
 
Blog yazarlığı

Blog Nasıl Yazılır?

Blog yazıları nedir sorusuna, internette yer alan dergilerdir diye bir cevap versek yanlış olmaz. Blogları, aynı dergilerde olduğu gibi sektörlere ve ilgi alanlara ayırıyoruz. Bu yüzden blog yazısı nasıl yazılır sorusuna da kesin bir cevap vermek mümkün olmuyor. Örneğin, bir moda sitesinde blog yazarlığı yapıyorsanız, daha samimi ve sıcak bir anlatım kullanmanız hedef kitlenizi daha çok etkileyecektir. Ekonomi bloglarında ise ciddi bir anlatım kullanmak daha doğru bir karar olacaktır.

Blog yazarlığı yapacak kişiler öncelikle sektörü iyi bir şekilde araştırmalı, hedef kitleye bilgilendirici ve doyurucu içerikler sunmak için hazırlık yapmalıdır. Bu bilgilendirici ve doyurucu içerikleri de anlatım teknikleriyle süslemeli ve okuyucuyu etkileyerek blogun amacına ulaşmasını sağlamalıdır.

Bunun yanında, her içerik gibi blog sitesi içerikleri de SEO uyumlu, okunabilir ve iyi kurgulanmış olmalıdır. Bu şekilde özenle yazılan yazıları hedef kitlenizle buluşturabilir, onların çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşamasını sağlayabilirsiniz. Sizler de profesyonel blog yazarlığı hizmetimden faydalanmak ve bir uzman yardımıyla blogunuzu inşa etmek için hemen bana ulaşın!

Blog Sitesi Açmanın Avantajları Nelerdir?

Blog yazıları, internette ziyaretçi çekmek için başvurabileceğiniz en güzel yöntemlerden bir tanesidir. Kişisel veya kurumsal olması fark etmeksizin blogları, amacınıza uygun bir şekilde kullanabilirsiniz.

Örneğin, e-ticaret siteniz için blog yazarlığı yapmak; e-ticaret ipuçları ve yararlı bilgiler, dönemsel haberler veya eğitici kılavuzlar oluşturmanıza olanak tanır. Bu içerikler sayesinde, sitenizdeki ürünlerin yanı sıra trafik çekecek çok daha güçlü kaynaklara sahip olursunuz. Öte yandan açtığınız blog sayfasında, yeni ürünlerinizin tanıtımını yapabilir veya blog sitenize gelen trafiği bir araç olarak kullanabilirsiniz. Kazandığınız bu trafiği sosyal medyaya yönlendirebilir, içerik pazarlama stratejileriyle doğrudan satışlarınızı arttırabilirsiniz. 

Başka bir örnek vermek gerekirse, çok dilli internet sitenize trafik çekmek için de bloglarınıza birçok İngilizce makale ekleyebilirsiniz. Global alanda hizmet veriyorsanız, oluşturduğunuz İngilizce blog yazıları müşterileriniz üzerinde güven oluşturmanızı sağlayacaktır. Bu sayede dünya çapında pek çok müşteriye hitap edebilir, hedef kitlenizle iletişime geçerek müşteri portföyünüzü büyütebilirsiniz.

Aynı zamanda, reklam özelliğini aktive edip blog yazarak para kazanmak da hedefleriniz arasında yer alabilir. Üretken olup trafiğinizi yüksek tutarak ve kaliteli içerikler yayımlayarak oldukça yüksek bir gelir elde edebilirsiniz.

Blog Yazarlığı Hizmeti ile Hedefinize Ulaşın!

Blog oluşturmanızdaki amaç satış yapmak, ziyaretçilerinizi arttırmak, reklam geliri elde etmek, bilinirliğinizi arttırmak veya prestij elde etmek olabilir. İş birliğimizde sizin amaçlarınızı değerlendiriyor ve sizleri en kısa sürede hedeflerinize ulaştıracak bir blog planı hazırlıyorum.

Tüm yazılarımı, özgünlük kriterlerine ve SEO uyumlu makale standartlarına uygun bir şekilde oluşturuyorum. Blog yazarlığı yaparken profesyonel anahtar kelime planlayıcıları ve özgünlük kontrolü sitelerinin yanında, okunabilirliği test ettiğim ve kullanıcı deneyimini arttırdığım eklentilere başvuruyorum.

Bu sayede yazılarınızın kalitesini en üst seviyeye çıkarıyor, içeriklerimi en kaliteli biçimde sizlere sunuyor ve internet adresinizin bir SEO uyumlu site haline gelmesi için uğraşıyorum. Sizler de profesyonel blog yazıları ve makale hizmeti için hemen benden teklif alabilir ve hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Birlikte blogunuzu en iyi şekilde inşa edeceğimizden şüpheniz olmasın!

Müşteri Yorumu